צילום אינטואטיבי

ללכת אחרי הלב

שינויים במבנה היצירה

אחרי למעלה מעשור בו עיסוקי היה עיצוב תקשורת חזותית ובמקביל הדרכה יומיומית של קורסים בנושא מדיה דיגיטלית במבנה של מרצה - כיתה - מכללה, בעיר הגדולה, בחרתי אחרת.

 

הכרתי את האיש שאיתי, עברתי בעקבותיו אל הקיבוץ בו נולד, והפכתי לאם.

במהלך כל אלו, פיתחתי את ידידותי עם שפת הצילום, בדרך של 'ניסוי טעייה ותהייה': התבוננות, עשייה אינטואטיבית, מחקר, וחוזר חלילה. 

בתמונות רוקדת מאי זמיר הנהדרת.

מהמורכב והכבד

אל הפשוט והקל

השנים חלפו. המשכתי להעמיק את ידידותי עם שפת הצילום, ולשמחתי זכיתי להעביר את עיקר עיסוקי לתחום.

 

מתבוננת על העולם ועל התמורות שחלו בו בתחום הביטוי הויזואלי, הן מבחינת ההיצע הטכנולוגי והם מבחינת חוויית המשתמש, הוקסמתי ממה שתפשתי כ'עידן הקלות'.

הוקרתי את ההתפתחות מהימים בהם נדרשו מאיתנו זמן ומשאבים רבים ליצור סרטון או גרפיקה פשוטים, ועד לרגע שבו אנו מוזמנים לעשות הכל דרך הסמארטפון בשלוש דקות, באפליקציה קלילה וחייכנית, שלם 4.90$ אם בכלל וסע.

להתיידד עם שפת הצילום
צילום רגיש ואינטואטיבי

עידן הקלות

של הביטוי הויזואלי

בכל מה שקשור להדרכה, הרגשתי שכפי שהדרך ליצירת תמונה/סרטון/עיצוב גרפי עברה מן המורכב והכבד אל הפשוט והקל, כך גם אופן הלמידה וההקניה של תחומים אלו, צריך להדהד עם אותם ערכים: פשטות, תקשורת פתוחה וזורמת וחוויית משתמש נעימה ומתגמלת.

מתודולוגיה אהובתי

ד"ש לגרדוס

אז התגלגלתי. התבוננתי, עיבדתי והתנסתי. לא סתם אומרים 'הדרך חכמה מן ההולכים בה'.

 

כחובבת מתודולוגיה (תודה לגרדוס האלוף מאנקורי ראשון לציון שנת 1994) חקרתי את נושא 'עידן הקלות בצילום' תוך כדי הדרכות שהעברתי בסדנאות כיתות ומפגשים אישיים, ודרך פריזמת היותי 'אדם רגיש מאוד'.

עם הזמן ניסחתי תובנות, שהפכו לפרדיגמת הדרכה חדשה.

צילום רגש וקשיבות

פרדיגמת ההדרכה שלי

עידן שפע המידע

להתכוונן על התדר הנכון

בעידן בו אנו חיים קיים שפע של מידע חופשי בתחום ההבעה הויזואלית. אנו חשופים אליו בכל פעימת עירות, ואנו מטמיעים את חלקו בעקביות, גם אם רק ברמת התת מודע שלנו.

מכאן שלאנשים יש את היכולת הטבעית והאינואטיבית להבין את אומנות השפה הויזואלית, אם הם יבחרו ללמוד להתמצא בשבילי השפה.

ללמד שפה

בדרך אינטואטיבית, קשובה ומעצימה.

מנחה טוב הוא אדם שיש לו את הידע, הניסיון והיכולת, לראות היכן נמצאים הלומדים על רצף הידיעה, להרגיש היכן הם נמצאים מבחינת קצב הכלה, ולחבר אותם אל השפה החדשה, בדרך אינטואטיבית, נינוחה, קשובה, רגישה ומעצימה.

מתפשט כמו היקום

רשת אינסופית של מידע

דינמיקת הלמידה שלי נסמכת על שיח מונחה, ער ומשתף, המתקיים בתוך רשת אינסופית ומתפשטת של מידע.

המשך השיח בעולם הוירטואלי, תוך כדי שימוש בפלטפורמות הרבות המוצעות, מאפשרת העשרה, חופש התקדמות בלמידה, תירגול נוח, יצירת אינטרקציות מפתחות, בניית תיק עבודות, , הוצאה לאור ועוד.

מבנה ההדרכה

גמיש ומשתנה

מבנה ההדרכה יוצא לחופש מן הכיתה והמבנה המקובל, אל האמורפי והמשתנה תדיר.

הלמידה נעשית תוך כדי תנועה.

לפעמים היא מתבטאת במעגל רב משתתפים של שיח והקשבה, לפעמים במפגש אישי, לפעמים בעבודה משותפת בשדות היצירה עצמה (הדרכה מעשית), לפעמים בשיח וירטואלי, ובכל אמצעי אחר המתחדש ובא עלינו לטובה חדשות לבקרים.

קורסים בצילום שאני מציעה כיום

מסע של יצירה וחיבור

אלוהת הצילום קוראת לך

נכון להיום, סוף אוגוסט 2021, עדיין זמן קורונה, אני מציעה את שני הקורסים הבאים, הקוראים לך לצאת מן המסך הבילבול והכאוס, ולהצטרף אלי למסע של התרגעות יצירה וחיבור, בדרך לרכישת שפת ביטוי חדשה:

קורס צילום מקצועי
 קורס צילום מקצועי בראש אחר

נפגש אחת לשבועיים במרחבי הטבע השקטים אצלנו בקיבוץ וסביבותיו.

נשתה תה צמחים, נאכל עוגה ביתית,

ונתיידד עם שפת הצילום באמצעות הנחיה ושיח, משחק, התבוננות, צילום משותף, ביטוי והתפתחות.

קורס צילום ועריכה לתכשיטניות
בסמארטפון או במצלמה מקצועית

קורס מקצועי ומקיף לצילום תכשיטים, שפיתחתי במיוחד עבור תכשיטניות, מתוך הכרת הצרכים הצילומיים הייחודיים שלכן, ומתוך נסיוני רב השנים באתגרים ובהנאות הטמונים בצילום תכשיטים.